Zabiegi laser E-LIGHT IPL SPH OPT + RF

- TECHNOLOGIA SHR – wykorzystuje ścieżkę melaniny (40-50%) w połączeniu z  technologią IN MOTION, delikatnie rozgrzewa skórę (do maksymalnie 45stopni Celsjusza) pomagając wniknąć energii do mieszków włosowych, które wywołują wzrost włosów.
- SHR w połączeniu z technologią IN Motion to przełom w trwałej depilacji. Zabieg jest przyjemniejszy niż w przypadku konwencjonalnych systemów, a skóra jest lepiej chroniona.
- Za pomocą lasera SHR energia jest przekazywana przez tkanki wiele razy (około 10 razy na sekundę), w ciągłym ruchu, przy niskim zużyciu energii, z dużą częstotliwością (do 3 Hz).
- Melanina we włosach jak również tkanka komórki macierzystej jest podgrzewana z niskim zużyciem energii, wolnym tempie i przez dłuższy okres czasu w komfortowej temperaturze ok 45 stopni Celsjusza.

LASER E-LIGHT
E-light łączy energię światła IPL z energią fal radiowych RF. Energia świetlna w zależności od wybranego zakresu długości fal, jest selektywnie absorbowana przez chromofory (hemoglobinę, melaninę) zawarte w naczyniach, skórze lub włosach. W procesie pochłaniania, energia światła konwertowana jest przez energię termiczną, która podgrzewa odpowiednio włos, naczynie lub kolagen (teoria selektywnej termolizy). Ponieważ właściwości elektryczne skóry silnie zależą od jej temperatury (tkanka cieplejsza ma niższy opór elektryczny),prąd RF przepływając przez skórę, wybiera drogę przez tkanki wstępnie podgrzane światłem i selektywnie je dogrzewa. Przepływ prądu Rf nie jest zależny od ilości melaniny w skórze, dzięki czemu technologia ta może być bezpiecznie aplikowana w przypadku wszystkich typów skóry. Ponieważ światło jest tylko częścią stosowanej energii, jej gęstość w trakcie zabiegu jest niższa niż w przypadku użycia samego światła. E-light w skórę na głębokości ok. 4 mm, co daje znacznie lepsze efekty w usuwaniu głębiej położonych włosów.

PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGÓW LASEROWYCH
- Ciąża
- Przyjmowanie leków przy których przeciwskazana jest ekspozycja na promieniowanie o długości fali 420-1200 mm
- Opalenizna, oparzenia słoneczne, opalenizna sztuczna (solarium)
- Bliznowca
- Zażywanie leków i ziół fotouczulających (retinol i pochodne, dziurawiec, nagietek)
- Rozrusznik serca
- Cukrzyca
- Blizny lub infekcja naświetlanego obaszaru (odleżyny, łuszczyca, wypryski)
- Krucha skóra
- Głęboki peeling chemiczny w ciągu 3 ostatnich miesięcy

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGÓW
- Wywiad z pacjentem
- Wykluczenie pacjentów z przeciwskazaniami
- Ustalić oczekiwania pacjenta
- Poinformować pacjenta o przebiegu zabiegu, typowych rezultatach i możliwych skutkach ubocznych i dyskomforcie
- Poinformować pacjenta o zasadach bezpieczeństwa

EFEKTY UBOCZNE
- Mogą wystąpić w trakcie lub bezpośrednio po zabiegu
- ból, zaczerwienienie skóry, uszkodzenie naturalnej struktury skóry (strup, pęcherz, oparzenie), zmiana pigmentacji, blizna, opuchlizna, siniaki.


INFORMACJA DLA PACJENTA PRZED ZABIEGIEM
Pacjent powinien wygolić obszar zabiegu bez względu na wykonywany zabieg.

W przypadku fotoodmładzania, usuwania zmian naczyniowych i barwnikowych oraz trądziku włosy na powierzchni skóry pochłaniają energię świetlną, ograniczając ilość energii dostarczanej do mieszków włosowych i mogą spowodować uszkodzenie skóry.